Česky  |  English 

Čínský chocholatý pes

Čínský chocholatý pes je malý, elegantní psík, který svým vzhledem zaujme každého. Většina pejsků je velmi aktivních, proto se hodí na různé psí sporty, jakou jsou agility a coursing. Bez problémů zvládne základní povely, které by měl znát každý pes, ale rád se učí i „cirkusové“ kousky. Pokud majitel nemá zrovna čas, bude se rád povalovat na gauči a prospí celý den.

Při výchově je důležitá správná socializace a od štěňátka zvykat na běžné situace – setkání se psy, hluk, jízda v MHD atd. Péče o číňánky není nijak složitá. Labutěnka se upravuje stejně jako jiné dlouhosrsté plemeno. Je potřeba ji pravidělně česat a cca každých 14 dní vykoupat a oholit tlamičku. O naháčka je péče podobná jako u člověka. Je vhodné ho pravidelně koupat a krémovat, aby kůže zůstala jemná a bez zdravotních problémů. Většina naháčků potřebuje i oholit nadbytečné chloupky po těle. V zimě je dobré pejska na delší pobyt venku obléci. Strava by měla být kvalitní, bohatá na obsah všech látek, které jsou nutné pro dobrý vývoj.

Ceny čínských chocholatých psů se velmi liší. Záleží především na kvalitě, jestli je psík vhodný na výstavy nebo jen na mazlení (např. pro nestandardní skus), ale také na pohlaví, varietě a úspěšnosti rodičů na výstavách. V zahraničí jsou pak ceny ještě až několikanásobně vyšší. Naším cílem bude odchovávat zdravá štěňátka s průkazem původu, která se co nejvíce svým vzhledem a povahou přibližují standardu. Správný výběr je důležitý, protože s číňánkem stravíte příštích 10-15 let života.

Zajímá Vás i standard plemene?

 

Vytvořeno v listopadu 2007 :: Aktualizace 14.5.2013 ::
[CNW:Counter]